Наша адреса:
65000, м. Одеса,
вул. Ак. Заболотного, 26
тел.: +38 (048) 755-01-01
Факс: (0482) 755-83-52
Email: [email protected]

Головна Спецiалiстам Контакти Офтальмологічне відділення Питання та відповіді Ортопедо-травматологічне відділення Хірургічне відділення ВІДДІЛЕННЯ СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ Приймальне відділення ВІДДІЛЕННЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ І ДІАЛІЗА Торакальне відділення Відділення інтервенційної радіології Офтальмологічної травматології Лабораторія Регіональний центр кардіохірургії Рентген-радіологічне відділення УРОЛОГІЧНЕ Клінічні відділення ЕНДОКРИНОЛОГІІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ Консультаційна поліклініка  Відділення загальної хірургії Дiагностика Центри Служби

 

 

 Початок історії відділення тісно пов'язаний з діяльністю кафедри травматології і ортопедії, якою в різні періоди завідували професори Кефер Н.І., Баков П.І., Дмітрієв М.Л., Герцен І.Г., Венгер В.Ф., Сухін Ю.В.

 

Завідувачами ортопедо-травматологічним відділенням у повоєнний період (1944-1960 рр.) були Верещаковський І.І. та Іванова А.С.  В 1961-1967 рр. підрозділ очолив професор Чабаненко В.Д. Під  його керівництвом були вперше застосовані хірургічні методи лікування переломів тазу і операції на тазостегновому суглобі.

В період 1967-1984 рр. відділенням завідував Калашников Г.П., котрий запровадив оперативне лікування сколіозів у підлітків та лікування псевдоартрозу довгих трубчастих кісток.

 

З 1985 по 1998  рр. відділення очолював Білик С.І. З його ініціативи почалось широке впровадження методів лікування переломів сучасними апаратами зовнішньої фіксації, а також подовження кінцівок за допомогою апарату Ілізарова. Cтворений і випробуваний на практиці апарат Білика-Тернового для лікування закритих, застарілих переломо-вивихів в гомілковостопному суглобі. З 1999 по 2004 рр. продовжив удосконалювати принципи лікування ортопедо-травматологічних хворих  Завальний В.П. З 2004 р. відділенням завідує д.м.н., професор  Поливода А.Н.

 

У 2004 р. у відділенні виконані перші операції тотального ендопротезування колінного і тазостегнового суглобів, вперше на Україні виконано тотальне двостороннє ендопротезування тазостегнових суглобів в ході однієї операції, упроваджені малоінвазивні методики діагностики і лікування суглобів.

 

 У 2006 р. на базі відділення було відкрито обласний Центр патології суглобів і ендопротезування. Центр оснащений сучасним медичним устаткуванням (рентгенапарат з ЕОП, артроскопічна стойка, набори ендопротезів та інструментарій для їх установки, системи для установки інтрамедулярних стержнів з блокуючими гвинтами тощо). Того ж року був створений новий операційний блок з підвищеними санітарно-гігієнічними вимогами (боксова система, ламінантний струмінь повітря після попереднього очищення та ін.) для проведення  сучасних високотехнологічних втручань на суглобах.
 

Основні напрями діяльності відділення і Центру:

- сучасні методи лікування хворих з політравмою;

- хірургія захворювань і пошкоджень суглобів;

- артроскопічна діагностика і лікування патології суглобів;

- ендопротезування крупних суглобів;

-  розробка і упровадження сучасних методів профілактики і лікування тромбозів;

- експериментально-теоретичне обгрунтування нових методів відновлювального лікування ортопедо-травматологічних хворих на основі використання сучасних медичних технологій із застосуванням природних і преформованих природних факторів Одеського регіону;

- аналіз захворюваності, тимчасової непрацездатності і первинної інвалідності у хворих з патологією суглобів, створення необхідної статистичної бази даних;

- навчання на робочому місці фахівців новим методам діагностики і лікування патології суглобів, розробка методичних рекомендацій і інформаційних листів.

 

 

65000, г. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 26, т.: +38 (048) 755-01-01, факс: (0482) 755-83-52

 Powered by INTEPRICE.com