Наша адреса:
65000, м. Одеса,
вул. Ак. Заболотного, 26
тел.: +38 (048) 755-01-01
Факс: (0482) 755-83-52
Email: [email protected]

Головна Спецiалiстам Контакти Офтальмологічне відділення Питання та відповіді Ортопедо-травматологічне відділення Хірургічне відділення ВІДДІЛЕННЯ СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ Приймальне відділення ВІДДІЛЕННЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ І ДІАЛІЗА Торакальне відділення Відділення інтервенційної радіології Офтальмологічної травматології Лабораторія Регіональний центр кардіохірургії Рентген-радіологічне відділення УРОЛОГІЧНЕ Клінічні відділення ЕНДОКРИНОЛОГІІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ Консультаційна поліклініка  Відділення загальної хірургії Дiагностика Центри Служби

Рік відкриття - 1975. ВСХ є першим з аналогічних спеціалізованих закладів на Півдні України. Завідуючі: Шевченко В.М. (1975-1984 рр.), Іванов А.Г. (з 1984 р.). Всі роки діяльності відділення його куратором і науковим керівником є професор кафедри госпітальної хірургії ОДМУ Трегубенко О.І.

ВСХ надає планову спеціалізовану допомогу пацієнтам із захворюваннями артеріальних і венозних судин, а також цілодобову ургентну допомогу хворим з гострою судинною патологією і травмами. Більшість лікарів відділення - судинні хірурги вищої категорії, пройшли стажування з ангіохірургії у провідних клініках Києва та Москви, інших спеціалізованих центрах. Фахівцями ВСХ отримано шість авторських свідоцтв на винаходи,

В операційній залі, реконструктивна операція на лівій руці

опубліковано більше шестидесяти наукових праць, інформаційних листів та методичних рекомендацій, упроваджено 49 раціоналізаторських пропозицій…

В 1988 р. за розробку і упровадження комплексу пристроїв для проведення реконструктивних операцій на магістральних судинах кінцівок група лікарів на чолі з Пайкіним О.В. були нагороджені Золотою і Срібною медалями ВДНГ СРСР.

На початку 80-х р.р. були упроваджені нові лікувальні технології при окклюзивній патології артеріальних судин: відкрита і напіввідкрита інтимтромбектомія, шунтувальні оперативні втручання при окклюзіях стегново-підколінно-гомілкових сегментів з використанням різних видів пластичних матеріалів (аутовени, синтетичні протези, гомовени, вени пупкового канатика), протезування аорти при аневризмах і хронічній окклюзії, екстраанатомічні операції (підключично-біфеморальне протезування, перехресне стегно-стегнове шунтування), реконструктивні операції на брахіоцефальных судинах. Більшість цих операцій пройшла перевірку часом і практикується до сьогодні.

Щорічно у відділенні проводиться близько 600 операцій на судинах. В повному обсязі виконуються оперативні втручання при венозній патології: флебектомії, реконструктивні операції типу Пальма, Лінтона, Х`юсні, корекція клапанного апарату стегнових вен.

Лікарі ВСХ у складі виїзних бригад Одеського Центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф у будь-який момент готові надати невідкладну допомогу пацієнтам в лікарнях міста і області. За час існування відділення його хірурги ОКЛ прооперували за межами обласної лікарні (в інших ЛПУ) більше 600 хворих з патологією і травмами магістральних судин.

Планова консультативна робота ангіохірургів, кураторів ЦРЛ і поліклінік м.Одеси, завідуючого ВСХ (котрий одночасно виконує функції обласного позаштатного ангіохірурга) спрямована на забезпечення чіткої взаємодії міського судинного центру з фахівцями ЦРЛ та поліклінік Одеси.

Оскільки штатних ангіохірургів в ЦРЛ і міських поліклініках немає, консультативну допомогу надають підготовлені на курсах з ангіології хірурги загального профілю. Їх завдання - забезпечити направлення хворих на ішемію другої стадії до ангіохірургічного стаціонару, не допустивши необгрунтованого тривалого консервативного лікування.
Відділення є клінічною базою для кафедри хірургії №1 ОДМУ. Спільно зі співробітниками кафедри лікарі ОСХ розробляють наукові теми у площині ендоскопічних втручань на венах, повторних реконструкцій після артеріальних операцій тощо. На базі відділення захищено 5 кандидатських дисертацій, плануються до захисту ще дві. Відділення також є методичною базою для навчання практичних хірургів і студентів медичного університету.

Колектив відділення судинної хірургії (2000 р.).

У 1992 році при ВСХ було створено підрозділ мікрохірургії, який згодом виріс до обласного центру мікрохірургії. Біля витоків нового напрямку спеціалізації стояв лікар вищої категорії Бризицький В.В. Завдячуючи його ентузіазму відділення зробило ряд важливих кроків у своєму розвитку. За період 1992-2007 рр. проведено більше 2500 мікрохірургічних втручань, з яких третина - ургентних і дві третини - планових операцій (на самому початку основну частину роботи складали ургентні операції порятунку травматично ампутованих кінцівок). В середньому за рік виконується близько 300 операцій.

Станом на 2007 р. обласний центр мікрохірургії налічує в своєму активі більш ніж 250 реплантацій різних сегментів кінцівок, включаючи найскладніші реплантації плеча і гомілки. Для порівняння, аналогічні спеціалізовані клініки за кордоном проводять 50-60 реплантацій на рік.
На сьогодні всі пацієнти з важкими і складними травмами кінцівок в обласній клінічній лікарні оперуються із застосуванням прецизійної мікрохірургічної техніки, що дозволяє досягти кращих результатів лікування. Це стосується насамперед травм кінцівок у дітей, коли важливі дбайливе відношення до тканин, ретельність і ювелірна точність всіх маніпуляцій.

На обході. Професор Трегубенко А.І. (справа) і зав. відділенням Іванов О.Г.

З відкриттям мікрохірургічної служби значно розширився спектр оперативних втручань, що їх проводили хірурги ВСХ. Так фахівці відділення одними з перших в країні освоїли операції на периферичних нервах: невроліз (виділення нерва з рубцевих тканин), невротизація, пластика нервів. Вже більше восьми років проводяться операції з приводу варикозного розширення вен сім'яного канатика (варикоцеле) - операція Іванисевича поєднується з накладенням мікроанастомозів між яїчковою веною і клубовою або стегновою веною. Це дозволяє уникнути порушень венозного відтоку з лівої нирки і порушення у майбутньому її функції.

У ВСХ проводиться хірургічне і відновне лікування свіжих та застарілих пошкоджень сухожиль: теноліз, пластика сухожиль, їх інтерпозиція. Не є рідкістю вільна пересадка і переміщення комплексів тканин (практично будь-яких шкірно-жирових, м'язових і ін. шматків), включаючи вільну пересадку великого сальника при лікуванні хронічного остеомієліту при облітеруючих захворюваннях судин кінцівок.

Один з найскладніших розділів мікрохірургії - оперативне лікування лімфостазів: операції Томпсона, ангіопластика по Дені, накладення лімфо- та нодуловенозних анастомозів. Упроваджені і широко застосовуються операції з корекцією клапанів глибоких вен нижніх кінцівок при хронічній венозній недостатності, реконструктивні операції при посттромбофлебітичному синдромі.

У найближчий час основними завданнями і пріоритетами в роботі відділення судинної хірургії визначені такі: впровадження і вдосконалення техніки оперативних втручань при экстракраніальних вражаннях сонних артерій; розробка і упровадження нових методів хірургічного лікування при дистальних враженнях судин кінцівок з використанням прецизійної техніки; раннє виявлення хворих з патологією судин на етапах медичної мережі і профілактична спрямованість лікування; упровадження новітніх ефективних методів діагностики і хірургічного лікування облітеруючих захворювань артерій і хронічної венозної недостатності.

65000, г. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 26, т.: +38 (048) 755-01-01, факс: (0482) 755-83-52

 Powered by INTEPRICE.com