Наша адреса:
65000, м. Одеса,
вул. Ак. Заболотного, 26
тел.: +38 (048) 755-01-01
Факс: (0482) 755-83-52
Email: [email protected]

Головна Спецiалiстам Контакти Офтальмологічне відділення Питання та відповіді Ортопедо-травматологічне відділення Хірургічне відділення ВІДДІЛЕННЯ СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ Приймальне відділення ВІДДІЛЕННЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ І ДІАЛІЗА Торакальне відділення Відділення інтервенційної радіології Офтальмологічної травматології Лабораторія Регіональний центр кардіохірургії Рентген-радіологічне відділення УРОЛОГІЧНЕ Клінічні відділення ЕНДОКРИНОЛОГІІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ Консультаційна поліклініка  Відділення загальної хірургії Дiагностика Центри Служби

Після війни і тимчасової окупації Одеси знадобився не один рік напруженої роботи для відновлення рентгенологічної служби міської лікарні. Багато зробив у цьому плані зав. відділенням Хренніков А.А., котрий працював у рентгенкабінетах до початку війни. Післявоєнна історія відділення променевої терапії починається з 1947 року, коли демобілізована з лав радянської армії лікар Є.Г.Дубинська організовує в структурі лікарні рентген-радіо-терапевтичне відділення на 50 ліжок (головним чином длялікування онкологічних хворих).

  Після придбання лікарнею в 1957 році апарату ГУТ-Со 400, фахівці відділення починають практикувати телегамма-терапевтичне лікування. З початку 60-х років у відділенні починають лікувати онкологічних ендокринологічних хворих рідким ізотопами (зав. відділенням Якубович С.І., лікар Вороненко Т.В.), а через деякий час в структурі лікарні створюється самостійно діючий підрозділ - радіоізотопна лабораторія (зав. - Вороненко Т.В., з 2006 року зав. – Бредіхіна М.В.). Поліпшенню якості рентген-радіологічної допомоги, що надавалась в ОКЛ, сприяв колектив кафедри рентгенології і радіології медінституту, передислокованої в 1957 році в один з корпусів лікарні. Великий особистий внесок у справу удосконалення роботи рентген-радіотерапевтичного відділення зробив вчений зі світовим ім'ям, основоположник вітчизняної радіоізотопної діагностики і терапії, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Дубовий Є.Д. Добру пам'ять про себе залишив також завідувач кафедрою Демідас В.В., рентгендіагност з великої літери, дбайливий вихователь молодих рентгенологів. Ще більш тісними стали творчі контакти лікарів рентгенологів і радіологів відділення із співробітниками кафедри в період завідування відділенням Сахарової А.Я. У 1959 році в структурі ОКЛ було відкрито обласний організаційно-методичний центр з рентгенорадіології, котрий спочатку очолювали за сумісництвом співробітники кафедри рентгенології і радіології Денисюк С.Д., Ошеров А.С., Сахарова А.Я. Визначальна роль у вдосконаленні роботи рентген-радіологічного відділення належить видатному організатору в сфері охорони здоров'я, радіологу Дінабурському А.М. (зав. відділенням до 1993 р.). У 1993-99 рр. відділення очолював Поклішар Є.А., з 1999 р. посаду завідуючого обіймає Левчук Л.В. В 1983 р. співробітники ОКЛ взяли активну участь у підготовці і проведенні в Одесі VII З'їзду рентгенологів і радіологів УРСР, а в 1989 році - Республіканської науково-практичної конференції «Підвищення ефективності профілактичної і діагностичної флюрографії». 1983 рік в історії Одеської обласної клінічної лікарні ознаменувався найважливішою подією - передислокацією в нові корпуси на селищі Котовського в Суворовському районі міста. Облаштування рентген-радіологічної служби на новому місці вимагало від персоналу її структурних підрозділів і їх керівників Вороненко Т.А., Гречанюка М.П., Якубовича С.І. значних зусиль по налагодженню функціонування нової і передової на той час апаратури. В становленні рентгено-радіологічної служби в нових умовах велику консультативно-методичну допомогу надавав завідувач кафедрою променевої діагностики і променевої терапії, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Соколов В.М.

 

В наш час рентген-радіологічна служба обласної клінічної лікарні представлена цілим рядом спеціалізованих підрозділів:

1.Рентгенологічним відділенням (зав. - Ситникова Є.С.), у складі якого функціонує 7 рентген-кабінетів в стаціонарі і 2 рентген-кабінети в обласній консультативній поліклініці (ОКП).

2.Маммографічним кабінетом в приміщенні ОКП.

3.Рентгенохірургічним ангіографічним відділенням (зав Кузнєцов М.А.).

4.Кабінетами МРТ (магнітно-резонансної томографії) і КТ (комп'ютерної томографі).

5.Відділенням променевої терапії (зав. – Якубович С.І.).

6.Ізотопною лабораторією (зав. – Бредіхіна М.В.)

7.Лабораторією індивідуального дозиметричного контролю в перевірці дозиметричних і радіометричних приладів, розташованих на території міської клінічної лікарні № 11 (зав. – Фукс А.Х.). 

У 1998 році, за программою АМСОЗ (Американського міжнародного союзу охорони здоров'я) «Профілактика раку молочної залози» в рентгенкабінеті ОКП був встановлений маммограф «BENNETT» (США). Лікарі і рентгенлаборанти кабінету пройшли навчання в США (Нью-Йорк, госпіталь «Коні-Айленд»)та в ІНІРРОІ м. Києва. З 1998 року в маммографічному кабінеті ОКЛ розпочато обстеження жінок по виявленню патології молочних залоз на високому професійному рівні із залученням УЗІ та хірурга-маммолога-онколога. Загалом можна відзначити, що період інтенсивної технічної  модернізації рентген-апаратури в ОКЛ розпочався в 2006 р. Цього року був відкритий кабінет магнітно-резонансної томографії (МРТ), через рік – кабінет комп'ютерної томографії (КТ).

Означені кабінети обладнані імпортними апаратами:

1. i-Open 0,36 (МРТ).

2. GE Medical systems (KT), HISpeed CT/e Dual.

 Застарілі рентгенапарати у складі служби були замінені на сучасні, французького виробництва («Baccara»): в стаціонарі у 2006 році, в ОКП - у 2007 році. 

Керуючись сучасним концептуальним підходом до вдосконалення технології діагностичних і терапевтичних процесів, основаних на використанні променевих методів лікування (наказ МОЗ України від 28.11.1997 р. №340), колектив рентген-радіологічної служби ОКЛ використовує всі сучасні методики променевої діагностики і променевої терапії в умовах установи, і реалізує цілеспрямовані організаційно-методичні та учбові заходи щодо послідовного поліпшення роботи рентген-радіологічної служби області.

 

65000, г. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 26, т.: +38 (048) 755-01-01, факс: (0482) 755-83-52

 Powered by INTEPRICE.com