Наша адреса:
65000, м. Одеса,
вул. Ак. Заболотного, 26
тел.: +38 (048) 755-01-01
Факс: (0482) 755-83-52
Email: [email protected]

Головна Спецiалiстам Контакти Офтальмологічне відділення Питання та відповіді Ортопедо-травматологічне відділення Хірургічне відділення ВІДДІЛЕННЯ СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ Приймальне відділення ВІДДІЛЕННЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ І ДІАЛІЗА Торакальне відділення Відділення інтервенційної радіології Офтальмологічної травматології Лабораторія Регіональний центр кардіохірургії Рентген-радіологічне відділення УРОЛОГІЧНЕ Клінічні відділення ЕНДОКРИНОЛОГІІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ Консультаційна поліклініка  Відділення загальної хірургії Дiагностика Центри Служби

Відділення клінічної лабораторної діагностики

Лабораторна служба ОКЛ - підрозділ з віковими традиціями. Її історія починається від моменту створення в Одесі нової лікарні на Слободці (1902 р.). Ця історія включає славні віхи становлення та розвитку і пов'язана з іменами відомих вчених, громадських діячів, організаторів охорони здоров'я Строганова Н.А., Хенцинського Ч.І., Бєлєнького Н.С. та ін., творчий потенціал яких збагатив медичну науку і практику.

У 1949 р. лабораторна служба відтворюється наново після розрухи воєнного періоду. Організовуються загальноклінічні, гематологічні, бактеріологічні лабораторії, проводяться актуальні морфологічні і біохімічні дослідження крові, традиційні аналізи біоматеріалу. У 1964 р. створено лабораторію при нововідкритому відділенні штучної нирки, з 1971г. починає функціонувати лабораторія при відділенні реанімації.

Центральною лабораторією ОКЛ, починаючи з післявоєнного періоду, завідували висококваліфіковані фахівці, ентузіасти своєї справи: Соколова Л.А. (1945-1966 рр.), Барабаш Б.М. (1966-1973 рр.), Конфіно А.М. (1973-1977 рр.), Моісеєва К.В. (1977-1994 рр.), Горячковський А.М. (1994-2006 рр.). З 2007г. відділенням клінічної лабораторної діагностики ОКБ завідує Ковальова О.Р.

З 1972г. на базі центральної лабораторії лікарні організаційно формується методичний центр лабораторної служби Одеської області. З 1976г. в ньому починають проводитися експерименти по контролю якості лабораторних досліджень; з 1978г. сформовано відділ контролю якості лабораторних досліджень, відбувається становлення внутрішньолабораторного і міжлабораторного контролю якості біохімічних, загальноклінічних, бактеріологічних та імунологічних досліджень.

Орг-методвідділ лабораторії координує діяльність клініко-діагностичних лабораторій Одеської області. До проведення контрольних заходів ним були залучені всі центральні районні лікарні Одеської області і ЛПУ м. Одеси. Наразі в контролі якості беруть участь до 124 ЛПУ. Про ефективність проведення міжлабораторного контолю можна судити в тому числі по динамічному зниженню коефіцієнтів варіації по тестах (ферменти, тести мінерального обміну і т.д.) і, отже, підвищенню відтворності результатів.

(Коллектив клінічної лабораторії.1983 р.)

З 1983 р. у зв'язку з передислокацією ОКБ, починається новий етап розвитку лабораторної служби. Вдосконалюється матеріально-технічна оснащеність, розширяється спектр інформативних досліджень. Освоюються нові напрями клінічної лабораторної диагностики: в центральній лабораторії відкривається імунологічний відділ, в якому практикуються методи дослідження клітинного імунітету та інфекційної імунології, відкриваються лабораторії у відділенні реанімації новонароджених у (Коллектив клінічної лабораторії.1983 р.)

пологовому будинку, ургентна лабораторія в приймальному відділенні. Істотним моментом наукової організації праці в лабораторії можна вважати створення хіміко-аналітичного кабінету, котрий забезпечує централізоване приготування реактивів для всієї лабораторної служби ОКЛ. Лабораторна служба оснащується багатофункціональною автоматичною технікою, що дозволяє своєчасно і в повному обсязі задовольняти потреби клініцистів в лабораторному обстеженні хворих.

На нинішньому етапі розвитку клінічної медицини правильна постановка діагнозу, визначення тактики лікування, профілактика багатьох захворювань неможливі без сучасних клінічних лабораторних досліджень. Тому до клінічної лабораторної діагностики пред'являються все більш високі вимоги, як в плані збільшення обсягів і підвищення якості досліджень, так і в плані розробки і впровадження нових інформативних методів досліджень. Саме цими чинниками пояснюється той факт, що у відділенні клінічної лабораторної діагностики щорічно збільшується не лише кількість досліджень, а й їх номенклатура, у тому числі за рахунок найскладніших: гормональних, ферментативних, імунологічних, цитологічних і ПЦР методів досліджень.

У відділенні клінічної лабораторної діагностики ОКЛ щодня виконується понад 6000 досліджень по 360 тестам. Роботу проводять високопрофесійні фахівці - 60% лікарів-лаборантів мають вищу кваліфікаційну категорію.

Лабораторія оснащена сучасною вимірювальною технікою: гематологічним аналізатором К-1000, біохімічним аналізатором "Сапфір 400", ФП-901, аналізатором газів крові Easy Blood Gas, фотометром біохімічним Humalyzer-2000, відбивною фотометрією Reflotron і Reflotron Plus на основі методу "суха хімія", аналізаторами сечі Veditron Junior II "суха хімія", електролітів Easy Lyte і Humalyte, гемокоагулометром CGL-2110-J, агрегометром АР-2110, фюориметром БІАН-130, аналізаторами ІФА, Accen, Sunrise, Мультискан МСС, фотометрами РМ 2111, двома бактеріологічними аналізаторами Autoscan-4.

Наявність означеної апаратури дозволяє виконувати практично весь спектр тестів, необхідний для повного клінічного лабораторного дослідження.

Впровадження тест-смужок "сухої хімії", особливо в умовах експрес-діагности і ОРІТ новонароджених, дозволяє не лише прискорити дослідження, але і значно скоротити витрату біологічного матеріалу, розширити показники діагностичних досліджень ургентних лабораторій за рахунок широкого спектру тестів, що випускаються (ферменти, ліпідний обмін, білірубін, білковий обмін, калій і т.д.).

У лабораторії також проводяться дослідження маркерів інфаркту міокарду, таких як тропін I КФК-МВ, ЛДГ, міоглобіну, досліджуються гормони, онкомаркери, маркери гепатитів, TORCH-інфекції.

У лабораторії проводяться цитохімічні дослідження (глікоген, ліпіди, пероксидаза, кисла і лужна фосфатаза, неспецифічна эстераза) для диференціальної діагностики гострого лейкозу.

В 2007 р. у відділенні клінічної лабораторної діагностики відкрився відділ молекулярно-генетичних досліджень. Основним методом робіт в цьому відділі є специфічний метод полімеразно-ланцюгової реакції. Висока специфічність методу ПЦР обумовлена тим, що в досліджуваному матеріалі виявляється унікальний, характерний тільки для даного збудника фрагмент ДНК. Метод ПЦР дозволяє виявити навіть невелику кількість клітин, бактерій або вірусів, наявність збудників інфекційних захворювань в тих випадках, коли іншими методами (імунологічними, бактеріологічними, мікроскопічними) це зробити неможливо. ПЦР дозволяє діагностувати інфекційні захворювання (у тому числі викликані агентами, що важко піддаються культивуванню), проводити генотипування мікроорганізмів, оцінку їх вірулентності, генодіагностику і генетичну дактилоскопію, пренатальну діагностику, біологічний контроль препаратів крові.

Три відділи лабораторії - бактеріологічний, імунологічний і молекулярно-генетичний - мають дозвіл обласної режимної комісії на право роботи з мікроорганізмами III і IV групи патогенності. В складі лабораторної служби ОКЛ функціонує лабораторія типування тканин при відділенні гемодіалізу, де проводиться тканинне типування при аллотрансплантації спорідненої нирки.

Перспективи розвитку лабораторної служби ОКЛ в цілому спрямовані на подальше вдосконалення

Співробітники бактеріологічної лабораторії

матеріально-технічної бази, впровадження засобів малої механізації праці і багатофункціональних автоматичних аналізаторів в поєднанні з добре налагодженими традиційними пробірними методами досліджень, а також систематичне підвищення кваліфікації лабораторних працівників.

65000, г. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 26, т.: +38 (048) 755-01-01, факс: (0482) 755-83-52

 Powered by INTEPRICE.com